Alumni experience

BISLA kniznica + bol som na studijnom pobyte.
V Maastrichte na UCM, organizacia studentskej konferencie. Velmi odporucam, vyborna skusenost
U M. Beblaveho ako asistent, skvela skusenost, odporucam urcite
Prezidentská kampaň prof. Ivety Radičovej. Bola to nesmierne obohacujúca skúsenosť, ktorú si dodnes veľmi cením. Určite by som podobnú stáž odporučila aj iným študentom, ak by sa im naskytla obdobná príležitosť.
TLH (The Liberal Herald)
Slovenské Národné Divadlo - stáž bola príjemným spestrením štúdia
robil som vlastný výchovno vzdelávací projekt, takže ak by som mal odporúčať vo všeobecnosti povedané sebarealizáciu vo vytvorení nieočoho vlastného, tak jednoznačne
Úrad vlády SR - jednoznačne pozitívna skúsenosť
Euractiv.sk. Urcite odporucam nieco podobne absolvovat, zide sa realne si nieco vyskusat na vlastnej kozi, nielen proforma zapisat si staz :)
Slovenská koalícia pre kultúrnu diverzitu; áno
MZV SR, tlacovy odbor. Skusenost dobra.
Muslim Jewish Conference (MJC)
Globsec 2015, Tatra Summit 2015, Globsec 2016 Stáž bola pod Slovenskou atlantickou komisiou (teraz po novom Globsec). Určite odporúčam, či už pre networking, získanie skúseností s prácou s ľuďmi či už v tíme, alebo samostatne; pochopenie fungovania NGO atď. Je to dobrý začiatok a človek sa tam čo to naučí (aj prácu pod tlakom, krízový manažment, been there, done that). Keď človek odvedie dobrú prácu, je veľmi pravdepodobné, že ho organizácia posunie ďalej, napr. mne bola ponúknutá stáž na MZV. Určite to otvorí dvere ďalej.
Slovak Governance Institute - velmi velmi odporucam. Konzervativni Demokrati Slovenska - uz sa rozpadli :D
Úrad vlády SR- veľmi nenáročná stáž, napriek tomu som sa však počas troch týždňov zoznámil s fungovaním tohto úradu a získal som prehľad o tom, aké sekcie tento úrad má, prípadne aké funkcie tieto sekcie plnia.
Aliancia žien Slovenska - bola to veľmi zaujímavá, ale aj psychicky náročná skúsenosť, určite by som ju odporučila, stretnete sa s milými ľuďmi, ktorí pomáhajú nie len ženám, deťom ale aj mužom s ich problémami
Muslim Jewish Conference, je to určite dobrá skúsenosť pre každého študenta
Slovensko Nemecka obchodná komora
v kancelárii europoslanca v europarlamente v Bruseli/bola to skvelá skúsenosť, najlepšia stáž v živote. Vrelo každému odporúčam.
Organizacia konferencie, odporucam kazdemu, skvela skusenost
Všetky moje stáže boli super, určite stážujte a čo najviac.
EUROCLIO - I strongly recommend to any BISLA student who are interested in history and citizenship education, human rights or European studies. Positive experience through learning of the practicalities of an international organisation, project management, good working atmosphere and acquiring lifelong friends with similar interests.
Ústav politických vied SAV
ANDREAS. Would definitely recommend for someone who wants to study psychotherapy.
Interned at Globsec three times - two Globsec conferences and one Tatra Summit conference in Bratislava. I was mainly helping out with HR stuff, took care of the interns, promoting the conference at BISLA and getting our students to participate, but also managed to help out in different conference teams. A good experience in terms of observing the management of a conference, networking, learning new skills, dealing with people. A bit chaotic at times, but worth it. Definitely recommending it to other students.
Podnikatelska Aliancia Slovenska (Business Alliance of Slovakia) - it was boring actually, I would not recommend. Not saying that the organisation as such is bad or anything, it's just that the work I did there was a bit boring, mostly browsing internet for information.
miro beblavy office it was ok i would; he had cool team at the time; not sure about his team nowadays that much
Research trip at the Library of Congress, Washington, D.C., editor @ TLH. Would recommend, very much :) Also, I'd recommend University College Maastricht for Erasmus.
SGI - I would highly recommend for students interested in public policy
The Liberal Herald 2015 - great experience
I did my internship at GLOBSEC 2015, Tatra Summit 2015, and GLOBSEC 2016 in Bratislava. I worked at an HR Assistant during the last two conferences, during the first one I was part of Side Meetings team and ad hoc helped out the HR and Media teams. I would recommend it to other students for several reasons: networking, experience with preparing a global security conference, gaining interpersonal and communication skills, and the possibility to get involved with various IR projects through GLOBSEC.
Erasmus + in Prague I would definitelly recommend this adventure!
Office of Martin Klus (highly recommended), Globsec (5/10), Demagog.sk (recommended)
M.Beblavy; I stayed even after it ended; it was cool
Magna, US embassy, European alliance for innovation, they were all quite nice
Government of the Slovak Republic
At Open Society Foundation for cca. 2 years. Centre of Bratislava. All sorts of work on the medial department from administrative to even creative sorts. Very much.
Open Society Foundation
ToDaRozum. - Definitely I do not recommend it.
Globsec - nothing special from my perspective but it could be great for many of bisla students
Bisla Library. It was an easy job, I would recommend it to people who are interested in books and like to keep order in the library
Israeli Embassy
SAV- department of political sciences. I do not recommend it. The working morale at this place is let s say specific :D